Samo życie

Życie codzienne przed przeprowadzką

Nie będę owijać w bawełnę. Powiem wprost – jest ciężko. Pomimo, że pracujemy nad naszym nastawieniem, to poziom zmęczenia stał się tak duży, że stajemy się mało efektywni. Jak wygląda codzienne nasze życie od półtora miesiąca. Ano do wszystkich codziennych zajęć i obowiązków doszła likwidacja domu po 12 latach zbieractwa i znalezienie nowego lokum. Ale po kolei.

Życie na kredyt

Na realizację marzeń o domu na wsi zaciągnęliśmy kredyt na 30 lat czyli do 72 roku życia. Bosko. Śmialiśmy się z Witkiem, że chociaż bank będzie dzwonił do nas na starość i pytał się o nasze zdrowie :D. Ale było warto. Początkowe duże raty zmniejszyliśmy do minimum sprzedając warszawskie mieszkanie (wtedy jeszcze nic nie wiedzieliśmy o wynajmie krótkoterminowym). Potem przez kolejne lata realizowaliśmy marzenia w domu z ogrodem aż dojrzeliśmy do kolejnych zmian i stwierdziliśmy – chcemy nowych doświadczeń. Ok ale co robimy z kredytem? Można go było sprzedać z domem czyli przepisać na kolejnych mieszkańców. Ale postanowiliśmy inaczej. Wiemy, że ogromną frajdę daje robienie rzeczy do końca.

Nasz kredyt, my spłacamy od 13 lat, my spłacimy do końca. Początkowe myśli – ale nie mamy pieniędzy zwalczyliśmy natychmiast w myśl zasady „to na czym się skupiasz rośnie”. Skupiliśmy się na tym, że mamy mieć pieniądze na spłatę kredytu i urosło do potrzebnej kwoty. Znaleźliśmy każdą wciśniętą w kąt złotówkę i TADAMMM. Po zalogowaniu do banku na ekranie pojawił się napis – nie masz żadnych kredytów. Celebrate.

Życie na wyprzedaży garażowej

Życie na wyprzedaży garażowej

Życie na wyprzedaży garażowej

Przyszła pora na góry rzeczy. Szkoda tyle wyrzucić więc zabraliśmy się za segregację, wyrzucanie, wywożenie do odpowiednich punktów i sprzedawanie. Część na garażówkach (Wesoła, Ursynów), część na portalach internetowych.

Zajęło to dużo czasu ale nadaliśmy wielu rzeczom drugie życie i to cieszy. Ucieszyło również innych, którzy za niewielkie pieniądze mogli kupić coś fajnego. A na dodatek w naszych słoikach wyczyszczonych na okoliczność spłaty kredytu pojawiły się znowu pieniądze.

Życie na kartonach

Życie na kartonach

Życie na kartonach

Część rzeczy jest jednak potrzebna nam do życia, część ma zbyt dużą wartość emocjonalną, więc zostają z nami. Czyli zabieramy się za pakowanie. Karton za kartonem, torba za torbą, walizka za walizką…. Hm a wydawało nam się, że już mało zostało! Żebyśmy się tylko zmieścili w kolejnym mieszkaniu :D. Ilość rzeczy trzeba będzie jeszcze dopracować, temat pozostaje otwarty.

Życie w urzędach

Sprzedaż domu, spłata kredytu, zmiana siedziby naszych firm to wszystko wiąże się z jeżdżeniem po urzędach. Wielu, wielu urzędach. Ucieszyliśmy się, że nie pracujemy na etacie bo większość urzędów działa w godzinach pracy większości osób. Dzięki temu, że możemy zdecydować kiedy popracujemy, a kiedy nie, wizja załatwienia spraw urzędowych między 8 a 15 nie była przerażająca. Segregator z dokumentami pod pachę i w drogę.

Jesteśmy nadal przekonani, że sprzedając dom i wprowadzając kolejne  zmiany w nasze życie podjęliśmy słuszną decyzję. Czy mogliśmy zrobić to lepiej i z mniejszym zmęczeniem? Pewnie tak. Ale zamiast się kłócić gdy poziom zmęczenia niebezpiecznie się podniósł, pogadaliśmy o wszystkich dobrych rzeczy, które zrobiliśmy przez ostatnie 2 miesiące, ustaliliśmy, że najwyższy czas na „miniemeryturę” i wybraliśmy cel na marcowy weekend – Kazimierz nad Wisłą. Oczywiście relacja znajdzie się na blogu 😀

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.