Kuchnia grecka – tzatziki, musaka i co jeszcze?

Kuchnia grecka w Warszawie

Po wakacjach spędzanych kiedyś na Krecie pozostał nam sentyment do kuchni greckiej. Lubimy warzywa w dużej ilości i różnej postaci, dobrą oliwę, oliwki. I od czasu do czasu wybieramy się również w Polsce do greckich restauracji.

Pilnujemy aby celebrować ważne dla nas momenty w życiu. Ostatnio takim wydarzeniem była sprzedaż domu. No i pojawiło się pytanie – jak celebrujemy? Wybór padł na tawernę Santorini w Warszawie czyli kuchnia grecka w klimatycznym lokalu.

Smacznie i nastrojowo

Kuchnia grecka - Tawerna Santorini

Kuchnia grecka – Tawerna Santorini

Byliśmy tam ok. 14 w pracujący dzień, więc nie było kłopotu z wyborem stolika. Wnętrze w dominujących dwóch kolorach: białym i niebieskim. Stoliki na różnych poziomach często poprzedzielane białymi murkami, z głośników płynęła grecka muzyka. W niektóre dni wieczorami można tańczyć kolo do muzyki na żywo.

Poczekajka i danie główne

Kuchnia grecka - poczekajka

Kuchnia grecka – poczekajka

W oczekiwaniu na nasze zamówienie otrzymaliśmy krem z grochu i oliwy o nazwie  Fava i cienkie chlebki (coś w stylu pity). Krem był smaczny a my głodni więc pochłonęliśmy całą porcję.

Na danie główne nie czekaliśmy długo i oto przed nami pojawiła się jagnięcina. Przed Witkiem pieczona z fetą i pomidorami (Arni santorinis), a przede mną z warzywami pieczona w pergaminie (Arni kleftiko). Mięso było bardzo smaczne i utrwaliło nasze przekonanie, że kuchnia grecka zasługuje na dużo ciepłych uczuć 😀

Desery w kuchni greckiej

Kuchnia grecka - degustacja

Kuchnia grecka – degustacja

Tym razem już odpuściliśmy ale kilka deserów było nam dane spróbować. Najczęściej są bardzo słodkie. Jednym z bardziej znanych jest baklava czyli ciasto filo przełożone słodką masą orzechową. Niektórym filo kojarzy się z ciastem francuskim. Ale w cieście filo zamiast masła jest oliwa z oliwek. Można wykorzystać to ciasto do tworzenia deserów ale równie dobre jest w połączeniach z warzywami, mięsem i innymi wytrawnymi produktami.

Tawerna grecka w Warszawie to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia ponownie. Profesjonalna obsługa, sympatyczny wystrój, smaczna kuchnia. Dobre miejsce do celebrowania i cieszenia się na kolejne zmiany w naszym życiu. Jesteśmy ich bardzo ciekawi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.