Magia czyli Miłość kontra Rak

Magia

W sobotę, 25. maja 2019 roku byliśmy na urodzinach. Takie jak te nie zdarzają się często, bo były dziewięćdziesiąte! My mamy niemal o połowę mniej lat. Zauważamy, że jesteśmy mniej sprawni niż 20 czy 30 lat temu. Przeżyć dwa razy tyle ile my i nadal być sprawnym mentalnie i fizycznie to prawdziwa… Magia.

Magia dziejów

Gdy poznawałem historię życia Jubilatki wiele razy pojawiało się w mojej głowie pytanie “Ale jak to jest możliwe?”.

Pani Irena urodziła się w 1929 roku. Gdy wybuchła wojna, w 1939 roku mieszkała w Warszawie. Była w stolicy i w czasie Powstania Warszawskiego. Była też świadkiem wybuchu Goliata – czołgu pułapki. Ofiarą jego padło wówczas ponad 300 osób. Nie wiem, czy gdybym ujrzał coś takiego bym mógł nadal żyć normalnie. Pani Irena może. Ma ona wspaniałą umiejętność tłumaczenia zjawisk i wydarzeń. Czasami w rozmowach wspominałem mimowolnie o czymś co mnie trapi, czego nie rozumiem. Pani Irena albo odpowiadała natychmiast, albo po pewnym czasie.

Magia Night School

Nauki, których udziela Pani Irena są skuteczne. Rozwiązują problem idealnie a przy tym mam świadomość, że wynikają z doświadczenia. Czasami ludzie z wiekiem tracą pamięć, jasność wypowiedzi a u Pani Ireny jest na odwrót. Wiedzą, którą zdobyła posługuje się coraz lepiej, zaś wskazówki są trafione idealnie. Rozwiązanie problemu ujmuje w zdaniu lub dwóch.

Kiedyś rozmawialiśmy na temat rozwiązywania trudnych spraw. Pani Irena takowe też miała i sposób na nie posiada. Zapisuje problem na kartce wieczorem i idzie spać. Rozwiązanie przychodzi rano lub nieco później.

Rak i miłość

Tak genialna jak dziś Pani Irena nie była od urodzenia. Stąd miała kłopoty jak wielu ludzi. Różnica jest taka, że ona szuka skutecznego rozwiązania. Uczy się przez całe życie.

W młodości często się mocno opalała. W rezultacie wielokrotnie poparzyła sobie skórę. Efektem ubocznym był nowotwór. Pani Irena poddana była terapii wraz z naświetlaniami. Równolegle szukała racjonalnego wytłumaczenia swojej choroby. Tak trafiła na filozofię Radykalnego Wybaczania. Gdy po pewnym czasie poszła na badania kontrolne okazało się, że śladu po chorobie nie ma. Tradycyjna medycyna walczyła ze skutkami. Pani Irena znalazła przyczynę. Był nią konflikt z jednym z członków rodziny. Zracjonalizowała go i choroba przestała ją zjadać.

Magia relacji

Magia praktykowana czyli Pani Irena

Magia praktykowana czyli Pani Irena

Pani Irena uczy. Nie wykłada, ale pyta. Pokazuje, że jesteśmy więźniami lęku. Uczy, że życie może być pełne miłości. Robi to całą swoją osobą: gestami, słowami, mimiką.

Na urodziny przyjechało kilkanaście osób. Byli rówieśnicy jubilatki, ale też i osoby w wielu nieco ponad 20 lat. Pani Irena rozmawiać umie z każdym.

Gdy padła propozycja uczestnictwa w tańcu wdzięczności goście raźno poderwali się ze swoich miejsc. Widać i czuć było, że przybyli na jubileusz nie dlatego, że wypada, ale że chcą, czują się zaszczyceni.

Magia dobrej energii

Pani Irena twierdzi, że żyć będzie tak długo dopóki będzie zmieniała życie innych. Zrobiła z tego swoją misję.  Przeogromnej wiedzy wiedzy i olbrzymiej serdeczności nie trzyma dla siebie. Dzieli się nimi z innymi. Prowadzi bloga i od czasu do czasu organizuje warsztaty wyjazdowe.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.