Unstoppable

Unstoppable

Dla nas Życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Hasło to oznacza nowe wartości, ale też pełne wykorzystanie każdej chwili. Gdy coś jest coraz fajniejsze, coraz bardziej ekscytujące, to chce się doświadczyć w pełni każdy moment. Pomysły na poprawianie jakości życia można mieć własne (co dosyć wolno posuwa do przodu) lub zaczerpnięte od innych (co daje niesamowite przyśpieszenie). Nie kopiujemy rozwiązań, ale inspirujemy się nimi. Ludzie to nie pingwiny. Każdy jest inny. Dlatego pomysły, wyznaczniki nowych poziomów, oceniamy pod kątem tego, czy pasują do naszej wizji życia.  Chętnie też uczymy się od ludzi, który mają podobny punkt widzenia. Z tego powodu znaleźliśmy się na szkoleniu . Nosi ono tytuł Unstoppable. Byliśmy na nim już drugi raz.

Pierwsze podobało nam się bardzo. Ważne są dla nas dwie rzeczy:

  • Pierwsza – zajęcia prowadzone są nie przez osoby, które przeczytały kilka książek na dany temat a doświadczyły tego o czym mówią na własnej skórze.
  • Druga – mają charakter warsztatów. Jest wprowadzenie, ćwiczenie, a następnie jego omówienie.

Co daje Unstoppable?

Unstoppable - dzień pierwszy

Unstoppable – dzień pierwszy

Zajęcia pozwalają na lepsze poznanie siebie a to umożliwia zdobywanie więcej. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale miłość, relacje z innymi ludźmi, spełnianie marzeń i planów. Pełniejsze życie.

Na pierwszym Unstoppable zrozumiałem co ustawicznie przeszkadza mi w osiąganiu tego co sobie zaplanuję. Warsztaty są nie tylko podróżą w głąb własnej osobowości, ale również pozwalają na wytyczenie drogi. Prowadzący wielokrotnie dzielą się doświadczeniami mówiąc “Ja w takiej sytuacji zrobiłam/em 1…. 2… i 3…”. Gdy za kropki podstawi się własne wartości wychodzi przepiękny, sprawdzony sposób na realizację pragnienia.

Unstoppable bez gwarancji?

Unstoppable - dzień drugi

Unstoppable – dzień drugi

Zaskoczyło mnie to, że do około 500 ludzi siedzących na sali prowadzący powiedział “Prowadzimy szkolenia od lat na całym świecie. Na takiej sali jak ta znajdzie się zaledwie kilka osób, które dzięki zdobytej wiedzy coś zmienią”. Trzeba być gotowym na wprowadzenie zmiany. Sama ona się nie wprowadzi.

Mile zaskoczyło mnie również to, że nie byliśmy jedynymi osobami, które na Unstoppable przyszły znów.

Dlaczego ponownie Unstoppable?

Unstoppable - dzień trzeci

Unstoppable – dzień trzeci

Szkoleń jest wiele. Dlaczego zdecydowaliśmy się jedno z nich powtórzyć.Odpowiada nam ono bardzo z dwóch powodów, które wymieniłem na wstępie. Trzeci powód jest subiektywny. To skuteczność. Wdrażane przez nas plany działają.

Z pierwszego wyszliśmy z notatkami. Zamieniliśmy je na cele, plany. Zrealizowaliśmy i…co dalej? Poszliśmy na kolejne szkolenie.

Okazało się, że szkolenie to samo, ale nie to samo. Przykłady i ćwiczenia są inne. My również mamy inne doświadczenia. Czego innego szukamy. Potrzebujemy odpowiedzi na inne pytania. Podobno to proces, który nigdy się nie kończy.

 

I co dalej?

Trzy dni w czasie których pojawiły się:

  • jak błysk pioruna odpowiedzi dlaczego coś nam nie wyszło,
  • uczucie lekkości, że mamy większą kontrolę nad tym co się wokół nas dzieje,
  • nowe pomysły i wyznaczone zostały plany.

Energia i chęć do działania nas aż rozsadza…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.