Sapiens

Dziecko, które urodzi się w Chinach najprawdopodobniej będzie potrafiło jeść pałeczkami. To samo dziecko, gdyby urodziło się w Indiach najprawdopodobniej nie będzie jadło wołowiny. O tym jest ta książka. 

Sapiens. Od zwierząt do bogów - Harari Yuval Noah

Sapiens. Od zwierząt do bogów – Harari Yuval Noah

Sapiens nie taki sapiens znów

O czym jeszcze. Homo sapiens, czyli teoretycznie człowiek rozumny, gdzie się pojawił tam doprowadzał do wymarcia wielu gatunków zwierząt.  

Homo sapiens wpadł w pułapkę, z której nie miał odwrotu. Zamienił życie zbieracza na osiadłego rolnika. Dietę zróżnicowaną zastąpił opartą na tym co urosło mu na polu. 

Kilka godzin dziennie pracy zamienił na przywiązanie do ziemi, dbanie o nią od świtu do nocy i uzależnienie od kaprysów pogody, plag. 

Ile razy Sapiens tworzył NWO?

Homo sapiens wpadł w pułapkę wymyślania pojęć. Prawa człowieka, religia, spółka z.o.o., Peugeot. To powstało w umyśle Homo sapiens. Pojęcia istnieją, bo jest grupa ludzi, którzy w nie wierzą. Można było lub można będzie zdefiniować nowy porządek świata i on też będzie istniał tylko jako pojęcie. Zacznie wpływać na ludzkość, gdy ktoś będzie w niego wierzył. 

Wspaniała książka, która na licznych przykładach z historii bliższej i dalszej uczy, że nie koniecznie punkt widzenia większości jest jedynym słusznym. Genialna książka, dla tych, którzy chcą mieć własne zdanie, uwolnić się od Gombrowicza „pupy” i „gęby”.  

Przerażająca książka dla tych, którym burzy ułożony, niskoenergetyczny świat. 

Książka wspaniała, bo kontrowersyjna i polaryzująca czytelników. 

Tak czy inaczej przerewelacyjny sposób na nudę. 

„Sapiens. Od zwierząt do bogów” Harari Yuval Noah. POLECAM!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.