Radość

Radość

Radość - tu króluje starodrzew

Radość – tu króluje starodrzew

Jeszcze kilka miesięcy temu Radość kojarzyła nam się z drogą biegnącą wzdłuż linii kolejowej i pośród lasów.  Los postanowił przekonać nas, że jest inaczej. Sprawił, że na pół roku staliśmy się mieszkańcami tej dzielnicy.

Zauroczył nas starodrzew, cisza, a jednocześnie bliskość centrum Warszawy.

 

 

 

 

 

Radość - przepiękna brama letniska

Przepiękna brama letniska

Radość? Początki były ciężkie

Myliły nam się uliczki. Do domu i z niego jechaliśmy z użyciem… nawigacji. Po niedługim czasie skojarzyliśmy, że najczęściej uliczki otaczają prostokąty składające się z kilku posesji.

Przeprowadziliśmy się w marcu.  Dane nam było obserwować wiosnę i eksplozję zieleni. Przyroda tutaj wspaniale integruje się z domostwami. Z okna widać harcujące, nieufne wiewiórki. Rano słychać synogarlice. W ciągu dnia odwiedza okolicę dzięcioł i robi przegląd zdrowotny drzewom.

Radość to nie tylko drzewostan. To również jej mieszkańcy. Ludzie, którzy są wrażliwi na piękno. Spacerując kwadrans można kilka razy zatrzymać się z zachwytu. Style architektoniczne mieszają się. Są tutaj domy drewniane. Są także nowoczesne, murowane. Nie napotkaliśmy żadnego “potworka”.

Radość na widok bambusa

Radość na widok bambusa

Własnym oczom nie wierzyliśmy, gdy przemierzając Radość napotkaliśmy… bambus.

Roślina rośnie sobie w stawiku z szemrzącą wodą. Coś niesamowitego!

Zachwyca to, że właściciele ogrodów  starają się, aby każdy był inny. Oczywiście sosny czy modrzewie rosną wszędzie podobne, ale to co można zmienić – gospodarze zmieniają. Widać, że sprawia im to przyjemność. Rośliny są zadbane, a dla spacerowiczów to raj dla oczu.

Spacer po tej miejscowości przypomina przechadzkę po nadmorskim uzdrowisku. Tylko, że do morza jest kilkaset kilometrów.

Radość - domy wkomponowane w las

Domy wkomponowane w las

Za to wzdłuż ulicy Patriotów znajdują się tory SKM-ki. Dojechać nią można błyskawicznie do centrum.

Ulicami Patriotów, Panny Wodnej i Mrówczą jeżdżą miejskie autobusy. Aby dostać się do Radości i odbyć przecudny spacer nie trzeba wiele czasu.

Radość jest wspaniałym punktem wypadowym nad Wisłę. Do wału jest z centrum Radości kilka kilometrów. Wzdłuż ulicy Panny Wodnej prowadzi droga tylko dla rowerów, która kończy się nad Wisłą.

Ile jest jeszcze takich wspaniałych miejsc jak Radość? Nieodkrytych, nieznanych a znajdujących się w odległości kilkunastu kilometrów od miejsca zamieszkania???

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.